Infolinia: +48 693 883 795

email: biuro@hotaru.pl

 • Interaktywne muzeum
  glow
  Interaktywne muzeum i wystawy
  Stoły multimedialne
  Ekrany dotykowe
  Prezentacje multimedialne
 • Kioski multimedialne
  glow
  Kioski multimedialne
  Produkcja, sprzedaż, wynajem
  Aplikacje dotykowe-interaktywne
  Akcesoria
 • Prezentacje multimedialne
  Prezentacje multimedialne
  Aplikacje kioskowe
  Interaktywne ekspozycje
  Prezentacje dedykowane

Praktyczne zastosowanie kiosków multimedialnych

Strona internetowa w kiosku multimedialnym

Kiosk multimedialny to połączenie komputera i ekranu dotykowego. Bez odpowiedniego oprogramowania jest tylko zwykłym komputerem. Jak to zmienić?
Używając przeglądarki internetowej Opera, Chrome lub Firefox w trybie "kioskowym" możemy wyświetlić dowolną stronę internetową i zabezpieczyć ją tak by użytkownik nie mógł otworzyć innego adresu. Każdą przeglądarkę można skonfigurować w taki sposób by otwierała się w trybie pełnoekranowym i po upływie pewnego czasu bezczynności powracała do określonego punktu startowego (np. do strony głównej). Przykładem może być strona wykonana w zwykłym kodzie HTML która pełni funkcję np. katalogu produktów. Stronę taką możemy umieścić w dowolnym folderze na dysku naszego kiosku i wywołać ją umieszczając skrót w folderze Autostart. Po takiej operacji, zawsze po uruchomieniu kiosku strona uruchomi się automatycznie w zadanym przez nas trybie.

Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności budowania skomplikowanych i drogich aplikacji.
Możemy uruchomić w ten sposób własną stronę internetową opierające się nawet na bazach danych i systemach CMS.

Kilka pomocnych artykułów:
Chrome, Opera, Firefox

W przypadku braku dostępu do internetu możemy taką stronę internetową wgrać bezpośrednio na dysk kiosku.
Przy zwykłej stronie HTML nie będzie potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. Przy stronach opartych na systemach CMS należy w pierwszej kolejności zainstalować i skonfigurować program Xampp - jest to zestaw narzędzi serwerowych potrzebnych do uruchomienia strony www na naszym kiosku.

Kiosk multimedialny + czytnik kodów kreskowych

Mając ekran dotykowy dajemy użytkownikowi możliwość pewnej interakcji z naszym urządzeniem. Jeśli do zestawu dodamy czytnik kodów kreskowych to zdobędzie on dodatkową możliwość komunikowania się z urządzeniem.

Powiedzmy że nasz użytkownik należy do programu lojalnościowego. W danym sklepie, galerii lyb pasażu handlowym otrzymuje unikatową kartę z kodem kreskowym. Przy kolejnych zakupach karta zostaje doładowana o kolejną partię punktów, rabatów i gratisów. Nasze urządzenie z odpowiednio przygotowanym programem, może zidentyfikować naszego użytkownika po zeskanowaniu karty i przedstawić całe zestawienie zdobytych punktów oraz przedstawić katalog produktów, które w ramach programu lojalnościowego użytkownik może zakupić lub wymienić za zdobyte punkty.

Innym przykładem interakcji jest rozbudowany katalog produktów.
Sklep z dowolnymi produktami - mogą być to telefony GSM, książki lub aparaty fotograficzne.
Po zeskanowaniu kodu kreskowego urządzenie może automatycznie odtworzyć prezentację produkty, zrecenzować go, a nawet pokazać porównanie z innymi produktami w tej samej kategorii. Ograniczeniem jest tu tylko nasza wyobraźnia.

Kiosk multimedialny + czytnik kart chipowych

Kiosk multimedialny z wbudowanym czytnikiem kart chipowych to bardzo ciekawe połączenie. Rrozwiązanie kierujemy głównie w stronę szkolnictwa wyższego. W obecnym czasie większość studentów na wyższych uczelniach została zaopatrzona w Elektroniczną Legitymację Studencką (ELS). Legitymacja ta ma formę plastikowej karty wyposażonej w chip stykowy. Jakie to daje możliwości?

Przy odpowiednio wykonanym oprogramowaniu / aplikacji internetowej możemy stworzyć pomost miedzy studentem a placówkami uczelni. Student loguje się do systemu przez włożenie do czytnika swojej legitymacji. Automatycznie może uzyskać dostęp do wszelkich spersonalizowanych informacji - planu zajęć, informacji bibliotecznej czy wszelkich możliwych zmian w planie zajęć. Informacje można wysyłać i pobierać, a system daje możliwość dotarcia wykładowcom do konkretnej osoby. System może być powiązany ze stronami intranetowymi lub wewnętrznym systemem komunikacji.

Przykładem takiego rozwiązania jest zestaw dwóch kiosków wykonanych dla Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej
http://www.wsie-projekty.eu/kulturajakosci/kioski.html

Zdalne zarządzanie kioskiem multimedialnym

Kilka ciekawych i prostych sposobów na zdalne zarządzanie kioskiem multimedialnym.

Zdalny pulpit w systemie Windows

W każdym produkowanym przez naszą firmę kiosku multimedialnym instalowany jest system operacyjny Microsoft Windows 7 64bit w wersji PRO. Daje to mozliwość pełnej konfiguracji dostępu do komputera. Pulpit zdalny łączy dwa komputery za pośrednictwem sieci lub Internetu. Po nawiązaniu połączenia użytkownik widzi rzeczywisty pulpit zdalnego komputera oraz ma dostęp do wszystkich plików i programów na tym komputerze. Ta funkcja jest dostępna we wszystkich wersjach systemu Windows 7, ale połączenia można nawiązywać tylko z komputerami, na których jest uruchomiona wersja Professional, Ultimate lub Enterprise.

Instrukcja konfiguracji krok po kroku

UltraVNC

Jest to alternatywa dla programu zawartego w systemie Windows 7. Program ten jest całkowicie darmowy i można go pobrać bezpośrednio ze strony producenta - UltraVNC. Atutem programu jest to że można go instalować na dowolnym systemie operacyjnym. Dostępne są również aplikacjie na system Android, które umożliwiają kontrolę kiosku bezpośrednio ze smartfona.

Instrukcja konfiguracji krok po kroku

TeamViewer

Jedno z ciekawszych rozwiązań jeśli chodzi o zdalne zarządzanie komputerem. Jest to rozwiązanie płatne.
Program jest dostępny pod tym adresem: teamviewer.com/pl/ Do jego instalacji nie potrzebna jest szczególna wiedza. Cała konfiguracja odbywa się automatycznie. Mamy możliwość pełnego podglądu pulpitu, wysyłania plików, wysyłania komunikatów itp. Dodatkowo możemy pobrać aplikację w wersji mobile na system operacyjny Android, iOS a nawet Windows Phone 8. To daje oczywiście możliwość zarządzania naszym kioskiem za pomocą smartfona.

Tworzyliśmy dla:
Nasz serwis wykorzystuje pliki Cookies do standardowej obsługi użytkowników, zbierane też są domyślne statystyki o wykorzystaniu naszego serwisu. Więcej...